Oświetlenie LEDowe do kuchni

Nowoczesne oświetlenie LED stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego oświetlenia halogenowego, zwłaszcza, że jest ekologiczne i energooszczędne. Diody ledowe charakteryzują się wysoką sprawnością luminescencyjną i stosunkowo długą żywotnością, dlatego są coraz częściej wykorzystywane do doświetlania wielu różnych pomieszczeń, zarówno mieszkalnych, jak i biurowych.


Oświetlenie kuchenne stanowi jedno z najbardziej popularnych zastosowań taśm LED w branży meblarskiej. Starannie zaplanowane i prawidłowo zainstalowane oświetlenie ledowe w kuchni za pomocą profili i taśm, jest nie tylko efektowne, ale zapewnia jasne i równomierne światło. Tego typu oświetlenie można zamontować już w gotowych szafkach kuchennych, jak też w meblach dopiero wykonywanych przez stolarza. Do wyboru mamy różne modele opraw LED:

  • standardowe,
  • kątowe,
  • wpuszczane w płytę.


Zadaniem oświetlenia ledowego w kuchni jest przede wszystkim możliwie jak najlepsze rozjaśnienie blatów kuchennych, dlatego szczególnie istotne znaczenie ma wybór odpowiednich profili oraz taśmy LED. Paski ledowe świetnie oświetlają długie powierzchnie, takie jak stoły, blaty robocze, szafki kuchenne oraz dekoracje ścienne.
Do oświetlenia wnętrz kuchennych najlepiej sprawdzają się dwa typy profili:

 

  • profil Line Mini w kształcie litery C,
  • profil narożny, np. Tri Line Mini.


W obu przypadkach mamy do dyspozycji profile aluminiowe oraz plastikowe w dwóch różnych kolorach (czarnym i białym). Profile montuje się poprzez przyklejenie dwustronną taśmą klejącą, ale możliwe jest także bezpośrednie przykręcenie ich do powierzchni montażowej bądź zamontowanie na specjalnych uchwytach.
Nowoczesne oświetlenie ledowe w kuchni to nie tylko oszczędność czasu (oprawy są gotowe do łatwego montażu), ale także wygodna praca, na skutecznie i równomiernie doświetlonym blacie. Łatwość dzielenia oraz łączenia taśm LED sprawia, że nawet w kuchni o niestandardowych wymiarach nie będziemy mieli problemów z uzyskaniem efektownego i funkcjonalnego oświetlenia ledowego.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl